Kategorie

Ulubione

0 produktów

Polecamy

   Pudełka na pizzę dostępne od ręki.

    Kartony na pizzę

 

                Menu boxy

Jak prowadzić pizzerię ?

Otwieram garmażerkę

Folia aluminiowa jak używać

Folia aluminiowa jak używać. 

Folia aluminiowa sprzedawana w rolkach jest obecna w każdym domu i w każdej firmie – zastosowania w gastronomii nie będziemy opisywać. Pokażemy Wam kilka innych możliwości jej użycia.

  1. Pomoc przy zdjęciach

Folia aluminiowa świetnie odbija światło więc przyda się do fotografowania. Jeżelei chcemy dobrze doświetlić zdjęcie używając lampy a nie posiadamy specjalistycznego sprzętu wystarczy że przykleimy ją do kawałka tektury. To działa – sprawdźcie sami.

  1. Ostrzenie nożyczek

Przyznajemy że sami tego nie sprawdzaliśmy ale podobno cięcie nożyczkami folii aluminiowej naostrzy je.

  1. Ekran do kaloryferów

W sprzedaży są specjalne ekrany które przyklejone za kaloryferem odbijają ciepło i zwiększają jego efektywność. Ekran o dokładnie takim samym działaniu możemy wykonać sami przyklejając folię aluminiową do tektury i umieszczając za kaloryferem.

  1. Pomoc przy malowaniu

Folia aluminiowa doskonale nadaje się do zabezpieczania małych elementów podczas malowania. Łatwo i szybko zabezpieczymy klamkę, uchwyty od szafki czy termostat.

  1. Aluminiowy czyścik

Zwinięta w kulkę folia aluminiowa świetnie poradzi sobie z zabrudzeniami i przypaleniami. Bardzo dobrze nadaje się do czyszczenia rusztu grilla i innych ciężkich do usunięcia zabrudzeń.

  1. Odstraszanie kotów.

Twój kot ma w zwyczaju wskakiwać na stół czy zabytkową komodę ? Wystarczy położyć duży kawałek folii w tym miejscu aby go zniechęcić. Koty nie przepadają za szeleszczeniem folii.

                 

Na koniec ważna sprawa o której nie wszyscy wiedzą. Folia aluminiowa ma dwie strony: matową i błyszczącą. Kiedy owijamy kanapkę chcąc aby dłużej zachowała świeżość należy ją zawinąć tak aby matowa strona była w środku. Odwrotnie postępujemy kiedy chcemy aby potrawa dłużej zachowała ciepło – wtedy strona błyszczącą powinna być w środku. Analogicznie postępujemy kiedy używamy folii do pieczenia. Warto teraz zerknąć czy macie jej zapas, jeżelei tutaj są nasze opakowania i folia aluminiowa.

 

 

 100pak.pl, 2018-09-07